top of page

ÖYKÜMÜZ VE FELSEFEMİZ

Atölyemiz el yapımı ve türünün tek örneği seramik ürünler yapan abla ve erkek kardeş takımından oluşuyor. Kurumsal işlerden emekli olduktan sonra seramiğe başladık ve 10 yıldan fazla bir süredir seramik yapıyoruz. 2019 yılında atölyemizi kurduk.

 

Kullanım amaçlı veya sanatsal parçaları elle şekillendirme, plaka yöntemi veya sucuk yöntemi ile yapıyoruz. Bazen tek bir ürün için bu üç yöntemi bir arada kullandığımız da oluyor. Arada sırada kalıp da kullanabiliyoruz.

Üreteceğimiz ürünün ihtiyacına göre ithal veya yerli çok çeşitli (beyaz, siyah, şamotlu, porselen vb. ) çamur kullanıyoruz. Ürünlerin yapımı bitince en az bir hafta kurumaları bekleniyor ve tamamen kuruyunca fırınlanıyor. İlk pişirim yapıldıktan sonra ithal veya yerli sırlarla sırlıyoruz ve tekrar fırınlıyoruz. Ürünler gerektiğinde daha fazla fırınlanabiliyor ve bu nedenle ürünün hazır olması zaman alabiliyor.

 

Hem zamansız hem de benzersiz seramikler üretmeye çalışıyoruz ve belirli bir dizayn takip etmiyoruz. Çamur, sır ve teknikleri yapmak istediğimiz ürünlere göre içimizden geldiği gibi seçiyoruz. Böylece ürünlerimizin emsalsiz ve türünün tek örneği olduğunu düşünüyoruz.

mainpage.jpg
Contact
bottom of page